Czy warto kupować repliki zegarków?

 

Pewnie niejednokrotnie każdy spotkał się ze sklepami oferującymi repliki zegarków lub osobami pasjonującymi się tym tematem. Obecnie z łatwością można znaleźć repliki nawet bardzo drogich modeli, które naprawdę niewiele odbiegają od oryginałów, w często pod względem wyglądu nie różnią się zupełnie. Można to zobaczyć na wielu stronach hobbystów, choćby na zegarki-kolekcjonerskie.com , która jest coraz bardziej popularna.

 Można się zastanawiać, czy warto kupować takie repliki. Okazuje się jednak, że ich ogromną zaletą jest stosunkowo niska cena, a na pewno znacznie niższa niż oryginalnych zegarków znanych marek. Dla części na pewno wciąż najważniejszy będzie fakt noszenia zegarka wprost od znanego na całym świcie projektanta. Znajdą się na pewno i tacy, którym nie będzie przeszkadzał fakt, że piękny dodatek jest repliką, a nie oryginałem za mnóstwo pieniędzy.

 

Kiedy porówna się ceny oryginalnych zegarków do ceny za odpowiadające im repliki, od razu widać ogromną niekiedy różnice. Stąd właśnie tak duże i stale rosnące nimi zainteresowanie.

 

Model zegarka

Cena za replikę

Oris Culture

ok.350 zł

IWC Pilots Classic

ok. 600 zł

Panerai Historic Luminor

ok. 950 zł

Omega Seamaster Diver

ok. 500 zł

Rolex Ray-Date

ok. 1000 zł

TAG Heuer Carrera

ok. 450 zł

Maurice Lacroix Aikon

ok. 450 zł

Longines Primaluna

ok. 300 zł

Jaeger LeCoultre

ok. 750 zł